Wittenberg Athletics Composite Schedule

February 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
27
28
29
30
at Denison
Final
W, 82-72
31
1
vs Cedarville Invitational
Final
3rd of 6 Teams

vs Cedarville Invitational
Final
4th of 8 Teams

Hiram
Final
W, 77-61
2
at Mount St. Joseph
Final
W, 3-1

Kenyon
Final
W, 95-67

vs Thomas More
@ Cincinnati, OH
Final
W, 3-0

Allegheny
Final
W, 62-34

vs Albion
@ Detroit Country Day School; Beverly Hills, Mich.
7:00 PM
3
vs Division III All-Ohio Women's Pentathlon
Final
Stevie Plikerd 5th of 10 -- 2,511 Points
4
5
6
at Ohio Wesleyan
Final
W, 76-57

Ohio Wesleyan
Final
W, 91-58
7
8
at OWU Open
Final - NTS

at OWU Open
Final - NTS

at Geneva
Final
L, 3-1
9
vs All-Ohio Invitational
Final
18th of 18

vs All-Ohio Invitational
Final
11 of 18

at Hiram
Final
W, 3-2

Walsh
Final
T, 0-0

vs Brooklyn
@ Hiram, Ohio
Final
W, 3-0

at Wooster
Final
W, 87-49

vs Alumni
@ Five Seasons - Dayton, OH
4:00 PM

at Wooster
Final
W, 84-74
10
11
12
at Mount Union
Final
W, 3-0
13
at NCAC Championships

at NCAC Championships

Wabash
Final
W, 76-62
14
at NCAC Championships

at NCAC Championships
15
at NCAC Championships

at NCAC Championships
16
at NCAC Championships
Final
9th of 10 Teams - 449 Points

at NCAC Championships
Final
8th of 9 Teams - 477 Points

vs DePauw Invitational
Final
5th of 13 Teams

vs DePauw Invitational
Final
6th of 12 Teams

vs Kent State Tune Up
Final
NTS

at Ohio Northern
Final
L, 6-3

at Hiram
Final
W, 92-71

Oberlin
Final
W, 60-48

Mount St. Joseph
Final
L, 3-1

vs Otterbein
@ Schroeder Tennis Center - Tipp City, OH
Cancelled
17
vs Centre
@ Schroeder Tennis Center - Tipp City, OH
12:00 PM

at Centre
1:00 PM
18
19
Oberlin
8:00 PM
20
21
22
23
vs Fred Wilt Invitational
3:00 PM

vs Fred Wilt Invitational
3:00 PM

vs Fontbonne
@ Memphis, Tenn.
11:00 AM

at Earlham
12:00 PM

vs Shawnee St.
@ Five Seasons - Dayton, OH
2:30 PM

vs Shawnee St.
@ Five Seasons - Dayton, OH
2:30 PM

at Earlham
3:00 PM

vs Grove City
@ Washington, PA
3:00 PM

Otterbein
3:00 PM

at Rhodes
3:00 PM

vs Penn St.-Behrend
@ Altoona, PA (Penn State Altoona)
3:30 PM

vs Thiel
@ Penn St.-Altoona
3:30 PM

vs Penn St.-Behrend
@ Washington, PA
6:45 PM
24
at Wash. & Jeff.
9:15 AM

vs Fontbonne
@ Memphis, Tenn.
11:00 AM

at Earlham
1:00 PM

at Penn St.-Altoona
1:00 PM

Ill. Wesleyan
1:00 PM

at Rhodes
1:00 PM

vs Occidental
@ Washington, PA
1:00 PM

at Earlham
4:00 PM
25
26
Centre
6:00 PM
27
28
1
vs NCAC Indoor Championships
12:00 PM

vs NCAC Indoor Championships
12:00 PM

vs Callaway Gardens Intercollegiate

at Transylvania
3:00 PM

at Transylvania
3:00 PM
2
vs NCAC Indoor Championships
10:00 AM

vs NCAC Indoor Championships
10:00 AM

vs Callaway Gardens Intercollegiate

at Medaille
10:00 AM

Carthage
11:00 AM

at John Carroll
1:00 PM

vs D'Youville
@ Medaille
2:00 PM

at Transylvania
2:00 PM

at Johnson University Tennessee
2:00 PM

at Johnson University Tennessee
2:00 PM

at Sewanee
3:00 PM

Austin
4:45 PM